تبلیغات
فیلمنامه
فیلمنامه
 
قالب وبلاگ
نویسندگان
نظر سنجی
آیا فیلمنامه نویسی کار سختی است ؟

خلاصه طرح:

 

 فیلمنامه دارای من .قسمت اول

 

 

دکتر بهرام جم پزشک متخصص نازائی و دانشمند در علم ژنتیک که کاشف واکسن مهمی هست بعد از پنج سال به ایران باز می گردد تا ضمن حضور در کنفرانس های علمی زمینه تولید واکسن را در ایران فراهم کند او در بدو ورود ش در فرودگاه متوجه تضادی می شود که در نحوه استقبال از ورزشکاران و دانشمندان وجود دارد.

بهرام در گفتگوئی تلوزیونی ودر پاسخ به سئوالی در مورد وضعیت تاهلش می گوید که مجرد است و فرزندی ندارد که این باعث آشفتگی همسر سابقش گیتی می شود که ناظر گفتگو است . بهرام به سئوالی که در مورد همانند سازی از او پرسیده می شود پاسخ می دهد: مطلقا نظری ندارد.

در هتل طی گفتگوی تلفنی بهرام با مادرش متوجه می شویم که او از بیماری قلبی رنج می برد و رابطه خانوادگی شکننده ائی دارد .

بهرام در دفتر ریس دانشگاه دکتر کیان که میزبان اوست با  گیتی(همسر سابق ودختر خاله اش ) و همسر فعلی او ( حمید ) که در گذشته هر دو از شاگردانش بوده اند روبه رو می شود . گیتی از بهرام می خواهد تا به دارا ( کودک پنج ساله همراهش ) که مبتلابه سرطان خون است مغز اسخون اهدا بکند . علی رغم تصور گیتی و حمید، بهرام می پذیرد و داستان به شش سال قبل باز می کردد.

بهرام مدیر کلینیک نازائی است و سعی می کند همسرش ( گیتی ) را معالجه کند و این در حالی است که چند تا از نمونه های آزماشگاهی که او و خواهر ناتنی اش( نگار) به همراه شهاب ( خواستگار نگار ) روی آن تحقیق می کردند ناپدید شده است . بهرام که تحت فشار زیاد ی است حمید را مقصر می داند و او را اخراج میکند .حمید پیش از ترک کلینیک با نگار درگیری لفظی پیدا کرده آنجا را ترک می کند ...  اما بهرام با مسئله جدیدی روبه روست شهاب در لفافه قصد باج گیری ازاو را دارد که با برخورد مقتدارانه بهرام موقتا عقب نشینی می کند.

گیتی که رفته رفته علایم حاملگی را نشان می دهد وساطت میکند تا بهرام سر قضیه چاپ کتابی مصور از آثار نقاشی پدر بهرام که هنرمند مینیاتور مشهوری بوده با مادرش به توافق برسند . بهرام درحین گفتگو به وضوح نشان می دهد که از پدرش دلگیر است .

گیتی پشنهاد سفر به سرعین را می دهد و قول می دهد که از سفر هوائی نترسد اما در روز موعود به علت بارش برف فرودگاه اردبیل بسته می شود وآنها به جای فرودگاه به گورستان می روند تا علت ترس گیتی از سفر هوائی معلوم شود ؛ گیتی همه خانواده از جمله برادرش را در یک سانحه هوائی از دست داده است . در گورستان راز دلگیری بهرام از پدرش هم معلوم می شود او در خلسه ائی به دوران کودکی رفته به علت خراب کردن یکی از آثار نقاشی پدرش به سختی تنبیه می شود.بهرام و شهاب در حال  گوش دادن به خبر رکورد شکنی یک ورزشکارایرانی هستند که بهرام تلفنی در می یابد جنینی که در رحم گیتی کاشته مذکر است او تصمیم می گیرد جنین را از بین ببرد چون از آن به عنوان موجودی که حتی انسان نیست یاد می کند اما شهاب وسوسه اش میکند که به خاطر آزمایشات ناتمام و به علت علاقه گیتی به مادر شدن به جنین اجازه زندگی بدهد .بهرام که مردد است پیشنهاد آزمایش مایع آمنیوتیک را می دهد و گیتی می پذیرد.

جواب آمنیوسنتز عالی است اما دیدن آن بهرام را نگران می کند چون امضاء حمید را زیر برگه می بیند . او از شهاب می خواهد ته توی قضیه رادر بیاورد . شهاب با نامه ائی جعلی به اسم بهرام اطاعات DNA جنین را از حمید می گیرد ولی چیزی به بهرام نمی گوید.. حمید هنوز از ماجرا بی خبر است.

بهرام وگیتی که به علت پنچری ماشین پیاده به سمت خانه در حرکتند از کودک و آینده اش صحبت می کنند که ناگهان پاشنه کفش گیتی می شکند. همزمان مردی درتاریکخانه ائی در حال بررسی تشابه DNA بهرام و جنین است او اطلاعات به دست آمده را روی CD کپی می کند .

بهرام برای بازدید از بز همانند سازی شده ائی که کیان به دنیا آورده به اصفهان میرود در غیاب او سی دی ائی به دست گیتی می رسد که اطلاعاتی در مورد همانند سازی انسان در آن است ولی گیتی نمی تواند آن را تا به آخر ببیند زیر ا کامپیوتر خراب شده و سی دی در آن گیر می کند .

مادر به بهرام خبر می دهد که گیتی در اتاق عمل است. بهرام درست مقابل بز کلون شده ( همانند سازی شده ) دچار حمله آنژینی می شود . او باز می گردد و به گیتی که نگران سلامتی نوزاد است دلداری می دهد که به زودی بهبود پیدا خواهد کرد . گیتی با جمله ائی بهرام را آشفته می کند .

 گیتی : نگار می گه خیلی شبیه تو شده .
[ شنبه 27 خرداد 1391 ] [ 05:02 ب.ظ ] [ الهام حسینی ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب